Sık Sorulan Sorular

Açık olduğu tarih ve saatler

MonkeyPark, 1 Mayıs / 1 Ekim tarihleri arasında çarşamba günleri hariç haftanın diğer her günü
09:00 - 18:00 saatleri arasında açıktır.
MonkeyPark'ı 1 Ekim / 1 Mayıs tarihleri arasında ise
minimum 20 kişilik grubunuzu oluşturarak ziyaret edebilirsiniz.

Boyum, yaşım, kilom ne olmalı ?

Minimum 4 yaşından itibaren alçak parkuru kullanabilirsiniz. Yüksek parkur için 9 yaş sınırımız var. Boyunuz alçak parkur için minimum 130 cm, yüksek parkur için 155 cm olmalıdır.
Tırmanma duvarını 4 yaşından itibaren herkes kullanabilir.
"Zipline - Flyfox" için minimum ağırlığınız 27 kg – maximum 115 kg olmalı.
"Zipline - Flyfox" 27kg altında çocuklar tandem olarak toplam ağırlık 115 kg geçmeyecek şekilde 2 'li kayabilirler.

Ne giymeliyim ?
Gelirken yanımda ne getirmeliyim ?

Rahat spor bir kıyafet yeterli. Ayağınıza altı kauçuk spor bir ayakkabı. Plaj terliği, kösele ayakkabı, topluklu ayakkabı parkur kullanımı için uygun değil. Mümkün olduğu kadar az takı ve aksesuar ile gelmenizi öneriyoruz. Uzun saçların güvenlik nedeniyle arkada toplanmasını önemle rica ediyoruz.
Eldiven kullanımı opsiyonel. Arzu edenler, elin hareket kabiliyetini engellemeyen, bez eldivenlerden yanlarında getirebilir.
Diğer tüm güvenlik ekipmanlarını biz size veriyoruz.

Yükseklik korkum var !

Dizlerinizin titremesizden, başınızın dönmesinden korkuyorsanız endişelenmeyin. Bu korkunuzla yüzleşmek ve yenmek için bundan daha güvenli bir imkan bulamazsınız. Eğitmenlerimiz yüzlerce kişinin yükseklik korkusuyla başa çıkmasına yardımcı oldular.

Ne kadar güvenli ?

MonkeyPark, konusunun uzmanı bir ekip tarafından en iyi malzemeler kullanılarak ve en güvenli çözümler üretilerek kurulmuştur.Tüm parkur boyunca çift emniyet ile kafanızın üzerinden geçen bir emniyet hattına bağlısınız. En fazla düşmeme safeniz 30-40 cm ile sınırlı. Bağlı oldugunuz emniyet hattı 12mm kalınlığında çelik halat ve sizin ağırlığınızın katkat fazlası yükleri kaldırabilecek kapasitede. Tüm parkur boyunca size verilen güvenlik ekipmanlarınızı üzerinizde taşımak, emniyet hattına bağlı kalmak ve parkura girmeden evvel eğitmenimiz tarafından verilecek güvenlik talimatlarına tamamen uymak zorundasınız. Tüm güvenlik ekipmanlarımız ,bu sektörde kendini kanıtlamış en iyi markaların ürünleri.
Dikkat ve kurallara uyarak, çok güvenli ve keyifli bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

MonkeyPark' a katılmam için sağlık durumum nasıl olmalı ?

Genel sağlık durumu iyi olan herkes bu aktiviteyi yapabilir.
Hamileler , herhangi fiziksel veya zihinsel engeli olanlar, kalp hastaları, yüksek tansiyon problemi olanlar için "Monkeypark" katılımı, diğer hareketli aktiviteler gibi uygun değildir.

Hava şartları

Yaz sezonunda, çok kuvvetli bir fırtına olamadığı sürece, parkurumuz sürekli açıktır.
Kışın yağmur parkuru biraz kayganlaştırıp daha eğlenceli hale getiriyor. Hava aşırı rüzgarlı olamadığı sürece yağmurda veya güneşli hava parkuru kullanmak mümkün. Yağmurlu bir havada gelmek isterseniz hareket etmenizi engellemeyecek bir yağmurluk getirmenizi tavsiye ederiz.

Parkuru tamamlayamazsam ?

Endişelenmeyin, bazen herkesin başına gelebilir. Parkurda herhangi bir noktada asılı kalırsanız, görevlilerimiz sizi emniyetli bir şekilde aşağı indireceklerdir.

Sadece seyredebilir miyim ?

Tabii ki, eşiniz, arkadaşınız veya çocuğunuz MonkeyPark'ta eğlenirken, siz de bu eğlenceye seyrederek ortak olabilirsiniz.

Fotoğraf çekebilir miyim ?

Bazı özel durumlar hariç ( ki başka bir grubun rahatsızlık duyması gibi) fotoğraf çekebilirsiniz. Hatta çektiğiniz fotorağflarınızı, facebook ve instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşırsanız bizi mutlu edersiniz.

Ücreti ne kadar ?

Yetişkin Tam Parkur 100.00 TL / kişi (Hirope +Tırmanma Duvarı+1 tur Flyfox)

Çocuk (4-12yaş) 80.00 TL / kişi (Lowrope +Tırmanma Duvarı)

Flyfox -zipline ilave tur 36.00 TL / kişi
Orienteering ( Minimum 20 kişi) 45.00 TL / kişi
Survival Eğitimi 55.00 TL / kişi
Barbecue öğle yemeği 60.00 TL / kişi (Mangalda hamburger + patates kızartması veya
pilav + mevsim salatası + su, cola, fanta )


Düşersem ne olur ?

Endişelenmeyin, emniyet hattına bağlı kaldığınız sürece düşme mesafeniz en fazla 30-40 cm. Kolayca parkura geri dönebilirsiniz. Emniyet hattı sizin ağırlığınızın kat kat fazlasını taşıyacak kapasitede.

Ne kadar kondisyonlu olmalıyım ?

Merdivenleri tıkanmadan rahatça çıkabiliyorsanız bu aktiviteyi de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sigara içebilir miyim?

Hayır, tüm parkurda dikkat dağıtacağı gerekçesiyle sigara içmek yasaktır. Tiryakiler lütfen çam ormanı içerisinde doğada yapacakları bu aktivitede, çiğerlerine bu şansı tanısınlar…

Ne kadar sürüyor ?

Hangi aktiviteleri yapacağınıza, süratinize ve grubunuzun büyüklüğüne göre değişiyor. Tüm parkur 1,5 ile 3 saat arasında sürebiliyor.