KEŞFEDİN

MonkeyPark nedir ?

"Hirope" adını verdiğimiz ağaçtan ağaca ip-halat köprülerle gezinilen macera konsepti, 1995 yılında ilk parkın Fransa'da Alpler'de açılmasıyla başladı. Ağaçlara tırmanmak ve arkadaş grubuyla yaramazlık yapmak gibi çocukluk hayalleri olan herkes , bu hayallerini güvenli ve kontrollü bir ortamda gerçekleşebileceğinin farkına varmıştı.

5 sene sonra 45 tane daha "hirope" parkı Fransa'da açılmıştı. Yıl 2005 olduğunda 350 'den fazla park, Fransa, İsviçre, İngiltere, İtalya, Kanada ve Amerika'da faliyet gösteriyordu.

Mayıs 2013'te İzmir – Gümüldür'de, dünyadaki birçok örneğinden çok daha gelişmiş ve güvenli olarak, "MonkeyPark" açıldı.

"MonkeyPark", Denizatı Tatil Köyü'nün bahçesi içerisinde yeni bir aktivite alanı olarak projelendirildi. İşini çok seven , yüksek irtifa çalışma ve güvenlik sertifikalı, daha önce benzer projeleri inşaa etmiş bir ekip tarafından yaklaşık 3 ay içerisinde inşa edildi.

MonkeyPark 3 ayrı bölümden oluşuyor. Macera 12 mt'lik bir tırmanma duvarı ile başlıyor. Daha sonra değişik zorluk derecelerinde 13 adet ip-halat köprülerden geçiyorsunuz. Son olarak 150 metre uzunluğunda bir çelik halat üzerinde , 12 metre yükseklikten başlayıp sahile kadar makara ile kayıyorsunuz.

Tüm bu macera , yapacağınız parkur adedine, becerinize ve süratinize bağlı olarak 1,5 ila 3 saat arasında sürüyor.

Parkımızda doğaya son derece saygılıyız. Kullandığımız tüm çelik halat bağlantılar, ağaçların doğal yapısına ve büyümesine zarar vermeyecek şekilde standartlara uygun olarak tasarlandı ve uygulandı.. Platformlar özel bir sıkıştırma tekniği ile ağaçlara zarar vermeyecek şekilde sabitledi. Ağaçlara çivi çakılmadı.