AKTİVİTELER

"hirope" parkuru

13 adet çeşitli zorluk derecelerinden oluşan ve 6,50 m. ila 7,50 m. yükseklikte asılı ip-çelik halat köprüden oluşmaktadır. Tüm parkur boyunca çift güvenlik ile bağlı olduğunuz başınız üzerinden geçen emniyet hattı sayesinde, son derece güvenli bir ortamda yükseklik korkunuzla yüzleşmeye hazır mısınız?

"Low rope" parkuru

Genel olarak, 4-10 yaş çocukların kullanabileceği parkurdur. Yerden yüksekliği 1.40 mt'dir. Parkur boyunca, yüksek parkurumuzda olduğu gibi, baş üzerinde emniyet hattımız mevcuttur.

" Low rope" parkurunu kendini daha alçak yükseklikte denemek isteyenlerin yetişkinler de kullanabilmektedir.

Tırmanma duvarı

12 m. yüksekliğinde ahşap zeminli tırmanma duvarımız, 4 yaşından itibaren her yaş grubunun rahatlıkla kullanabileceği bir aktivitedir. Bir miktar kol kuvveti ve vücut becerisiyle rahatlıkla yukarıya kadar ulaşabilirsiniz.

Flyfox

Parkımızın en eğlenceli aktivitesi. Bir çoğunuz için bugüne kadar uçmaya en yaklaştığınız an olacağı kesin. 150 mt uzunluğunda bir çelik halat üzerinde , özel makara sistemiyle , 12 metre yükseklikten sahile kadar kayıyorsunuz. Sahile yaklaştıkça hızınız artıyor, rüzgarı tüm vücudunuzda hissediyorsunuz. 7 yaş ve 30 kg üzerinin çocukların tek başına yapabileceği, daha küçük ve zayıf olanların arzu ederlerse, toplamda 115 kg geçmeyecek şekilde, ebeveynleriyle yapabilecekleri eğlenceli ve maceralı bir aktivite.

Eğlendiyseniz tekrar tekrar kaymak size kalmış.

Survival

Çocuklar için MonkeyPark ile birlikte veya ayrı bir eğitim olarak;

Doğada Hayatta Kalma "Survival" Eğitimi veriyoruz.

Bizler doğanın bir parçasıyken, doğada yaşamasını unuttuk. Hayati tehlike arz eden doğal afetleri yaşamıyoruz ancak televizyonda üzülerek izliyoruz.

Survival programımızda, doğa koşulları içerisinde ve alışılagelmiş materyallerin olmadığı durumlarda, ateş yakma, farklı barınak yapma teknikleri, kesici alet bileme, navigasyon, su kullanma teknikleri, zorunlu uzun yürüyüşler, alternatif yemek bulma ve yapma yöntemlerinin gösterildiği temel hayatta kalma teknikleri öğretilecektir.

Program ayrıca, kesici aletlerin güvenli kullanımı, doğadaki hijyen faktörler ve doğa kuralları konusunda aktarım ve bilgilendirmeleri de kapsamaktadır.

Konfor alanı dışında gerçekleştirilecek çalışma, "yaşayarak öğrenme" prensibi ile kurgulanmıştır. "Yaşayarak Öğrenme" yaklaşımı ile ortamları ve bu ortamların getirebileceği farklı özellikleri denemeleri hedeflenmektedir.

Orienteering Oyunu

Koşarak ve yürüyerek doğada yön bulma ve hedefe varma oyunu.

Katılımcı sayısına göre 2-3-4 veya 5'erli bölünen grupların eline tesisin haritası verilir. İlk hedeflerini bulmaları için düşünerek bulabilecekleri bir soru verilir. İlk hedefe ulaştıklarında yeni bir soru ve yeni bir hedef onları beklemektedir. Tüm soruları çözen ve son hedefe ilk ulaşan grup birinci olur.

Takım çalışması, mantık yürütme ve yön bulma becerileri kullanılarak hedefe varmayı amaçlayan eğitici ve eğlenceli bir oyundur.

Eğitimlerimiz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi, konusunda uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Eğitimler tesisimiz bahçesinde, doğal ortamda verilmektedir. Eğitimler herhangi fiziksel risk taşımamaktadır. Acil durumlarda tıp merkezi 3 dakika mesafededir.

Doğaya uygun spor kıyafet, ayakkabı ve şapka ile gelinmesi önerilir.